SQ3BKH

Polish Amateur Radio Station

Krótkofalarstwo

Krótkofalaratwo moją pasją.
Pierwsze kroki w krótkofalarstwie stawiałem w klubie harcerskim SP3KLZ który prowadził hr.Kaziu SP3MFC. I równiesz w tym klubie zdałem na pozwoleie radiowe

więcej >>
YAESU FT-950.

Najnowszy transceiver KF + 6 m ma wbudowany wewnętrzny, szybki i w pełni cyfrowy układ DSP. Transceiver ma wbudowaną automatyczną skrzynkę antenową.

wiącej >>
Kody Morse'a.

Międzynarodowy kod Morse'a jest obecnie najbardziej popularny wsród radioamatorów, dla których nadal  stanowi jeden z sposobów porozumiewania się ( CW ).

wiącej »

Wiadomości

Polski Związek Krótkofalowców. »

Świat Radio. »

Radiowy Biuletyn Informacyjny. »

Polski Klub Radiowideografii. »

DX Claster DXFUN. »

Radioaktywacja. »

Pilski Klub Krótkofalarski SP3YAC. »

LOG Papierowy A4. »

DX Claster QRZCQ. »

Wyszukiwarka znaków wywoławczych. »

Pasma amatorskie. »

Jestem na:

Foto

Grunt to prostota

Im więcej będziesz chciał pokazać na zdjęciu, tym większa szansa, że w chaosie widz nie będzie wiedział, na co zwracać uwagę — czyli nie pokażesz właściwie nic. Lepiej więc pokazać mniej, a dobrze i wyraźnie.

"Kto chce jednym spojrzeniem ująć wiele równocześnie przedmiotów, ten żadnego z nich nie widzi wyraźnie."

Światło to twój sprzymierzeniec

Nie chodzi tu tylko o to, czy będziesz mógł zrobić zdjęcie przy krótkim czasie, czy będzie niebezpieczeństwo poruszenia. Ważne jest też, jakie światło pada na fotografowaną scenę — od tego zależy jej nastrój, klimat i emocje, jakie wywołuje. Przecież fotografia to "malowanie światłem". Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak robić dobre zdjęcia lustrzanką, panuj nad nim. Fotografujesz krajobrazy przy świetle dziennym? Najlepiej rób to popołudniem. Ciekawe efekty możesz też osiągnąć przy wschodzie lub zachodzie słońca. Jeśli więc trafiłeś na ciekawe miejsce, a masz czas, warto wrócić w nie w innej porze dnia, może światło będzie lepsze. W studiu natomiast stracisz trochę czasu, zanim ustawisz odpowiednio lampy, ale efekt na pewno będzie lepszy.

Niech twoi modele przypominają ludzi, a nie manekiny

Robiąc portrety, warto rozmawiać z osobą fotografowaną, przyzwyczajać do obecności aparatu. W przypadku analogów często początek sesji można zrobić nawet bez kliszy, by oswoić swojego modela (oczywiście, nie powinien o tym wiedzieć). Po pewnym czasie zacznie zachowywać się naturalniej. Nie ustawiaj też ludzi tak, by słońce lub inne źródło światła świeciło im prosto w twarz — będą

Nie przestawaj się uczyć

Czytaj książki o fotografii, przeglądaj fotoblogi, chodź na spotkania z fotografami, szukaj wszelkich porad, jak robić dobre zdjęcia lustrzanką. Podpatruj różne style i metody, a wkrótce wypracujesz swoje własne. Dziel się wiedzą i pozwól się oceniać, by stawać się coraz lepszym. Bierz też udział w konkursach — to motywuje do działania, a zwycięstwo może zapewni Ci kiedyś lepszy sprzęt (a na pewno jest szalenie miłe).


 Aparat którym wykonuje zdięcia to: SONY DSC-HX400V. Obiektyw ZEISS 2,8-63/4,3-215 


                                                                     Kwiatyadmin: SQ3BKH