Kilka słów.... - Sklep z antenami krótkofalarskimi

TECHshop
Title
Przejdź do treści
Kilka słów.....
Krótkofalowiec  Kim jest  Co trzeba wiedzieć  jak zostać  ile trzeba mieć lat
Pierwsza rzecz to aby zostać krótkofalowcem to należy zdać egzamin państwowy który obecnie odbywa się w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej ( UKE) Wymagany jest wiek minimum 10 lat.  Dzięki temu uzyskujemy świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacji amatorskiej(A lub C).  Egzamin na dzień dzisiejszy nie jest trudny, to zestaw pytań z kliku  przedmiotów na które trzeba znać odpowiedzi. Jest to potrzebne ponieważ  krótkofalowiec może i ma prawo zbudować radiostację, wzmacniacz, antenę  całkowicie od podstaw samemu, i ogólna wiedza z elektryki, elektroniki i  zasad bhp jest potrzebna aby nasze hobby było bezpieczne.
Oczywiście w dzisiejszych czasach większą część osprzętu  krótkofalowca można zwyczajnie kupić w specjalistycznym sklepie lub na giełdzie krótkofalarskiej. Oprócz tego musi wiedzieć gdzie wolno mu  nadawać oraz w jaki sposób i jaką mocą. Podstawy przeprowadzania  łączności, aspekty prawne, etyka to są naprawdę niezbędne postawy! Jak  już posiadamy takie świadectwo to możemy się ubiegać o pozwolenie radiowe i to ono określa na jakich warunkach możemy nadawać z naszej radiostacji. Potem pozostaje już sama przyjemność….

Krótkofalowiec ? co robi ? po co ? jak?
Krótkofalarstwo to tak rozległe hobby że ciężko w bez pisania rozprawy całe objąć ale postaram się przybliżyć choć troszkę różne formy tego przyjemnego zajęcia. W uproszeniu krótkofalarstwo polega na nawiązywaniu łączności bliższych i dalszym z innymi krótkofalowcami przy użyciu własnych anten, często własnej konstrukcji, oraz radiostacji która może być własnoręcznie wykonana lub fabryczna.
   
W zasięgu naszej radiostacji nie ma ograniczeń ! Europa, Ameryki,  Azja, Afryka a nawet tak odległe Australia i Nowa Zelandia nie stanowią  dla nas problemu ! Także łączności poza ziemskie ! Oczywiście są pewne  przeszkody bo bez nich było by zbyt łatwo….

Dobrze jest łączność z kimś i co dalej ?
Ważnym aspektem łączności radioamatorskiej jest wymiana raportów,  oraz kart QSL czyli upraszczając jak nas słyszą i jak my słyszymy….oraz  karta QSL to karta przypominająca pocztówkę(może być, też elektroniczna)  jest potwierdzeniem  naszej łączności. Karty są indywidualne i często  przedstawiają bardzo ciekawe miejsca i ludzi. Dla niektórych same karty  mają bardzo dużą wartość!

Krótkofalowcy zawsze pomogą  
   
Krótkofalarstwo to też sieć ludzi których są gotowi nieść  bezinteresowną pomoc poprzez zapewnienie łączności podczas gwałtownych  zdarzeń i klęsk żywiołowych ! Różne organizacje/ kluby posiadają sieci  radiowe analogowe/cyfrowe nie zależne od dostawców mediów takich jak  prąd czy internet, z których możemy na co dzień korzystać.
Wirtualny Egzamin na Świadectwo Radiooperatora
Na świadectwo radiooperatora można przystepić w dowolnym Urządzie Komunikacji Elektronicznej, poniżej kilka wskazówek na wirtualny egzamin na świadectwo radiooperatora

Regulamin sklepu

Ogólne warunki sprzedaży w sklepie internetowym TECHshop

1.  Warunki korzystania z oferty proponowanej przez sklep internetow TECHshop reguluje poniższy dokument, zwany w dalszej części  "Regulaminem".
2.  Zamówienia można składać poprzez:
  • formularz zamówienia w sklepie internetowym
  • e-mail: techshop@vp.pl
  • tel/faks + 48 605 483 796
3. W razie wątpliwości przesłane do nas zamówienie od nowego klienta jest potwierdzane telefonicznie lub pocztą e-mail.
4.  Zamówienia można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia  złożone w dni powszednie po godzinie 16.00 oraz złożone w dni wolne od  pracy rozpatrywane będą od rana następnego dnia pracy.
5. Złożone zamówienia będą realizowane w miarę dostępności towaru w możliwie najkrótszym czasie.
6. Warunkiem koniecznym do realizacji zamówienia jest podanie numeru telefonu lub (i) adresu e-mail.
7.  Formularze zamówienia wypełnione nieprawidłowo nie będą rozpatrywane.
8. Jeżeli zamówiony towar nie jest aktualnie dostępny, Zamawiający zostanie o tym poinformowany.
9. TECHshop. zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości.
10. Zamawiający składając zamówienie zobowiązuje się do odebrania towaru od spedytora.
11. Wszystkie ceny towarów znajdujących się w sklepie podane są w złotych polskich.
12. Zamówiony towar wysyłamy przesyłką kurierską firmy DPD, DHL, INPost. Drobne elementy  o małej wartości wysyłamy listem poleconym za pośrednictwem Poczty  Polskiej.
13. Akceptujemy następujące formy płatności:
  • płatność przy odbiorze
  • przedpłata na konto
  • przelewy24
14. Koszty dostawy uzależnione są od sposobu dostawy. Orientacyjne koszty dostawy przedstawiają się następująco:
InPost Paczkomat do 0,66 cm / Koszt wysyłki 14,99 zł
DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTÓW    
Cenimy czas  naszych klientów, dlatego staramy się redukować ryzyko braku zamawianego  towaru do minimum. Wszystkie produkty prezentowane w sklepie  internetowym są fizycznie dostępne w naszym magazynie, lub magazynach dostawców. Jeżeli chciałbyś zamówić  produkt, którego nie ma aktualnie w naszej ofercie, koniecznie do nas  napisz! Współpracujemy z większością dostawców sprzętu krótkofalarskiego więc  bez problemu będziemy w stanie sprowadzić dla Ciebie odpowiedni towar w  konkurencyjnej cenie.
Czas realizacji zamówienia jest uzależniony od lokalizacji zamówionego przez Ciebie towaru oraz wybranej metody płatności.
Produkty dostępne w magazynie wysyłamy w przeciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty.
Produkty znajdujące się w magazynie zewnętrznym dystrybutora/producenta wysyłamy w przeciągu 3-7 dni roboczych.
Numer listu przewozowego do śledzenia przesyłki otrzymasz na adres e-mail, kiedy Twoje zamówienie opuści nasz magazyn.

TECHshop
TECHshop
ul. Spadochroniarzy 15
64 - 920 Piła
HANDLOWIEC +48 605 483 796
techshop@vp.pl
Created SQ3BKH
Lorem ipsum dolor sit amiet adspicitur iubeque dolornt et
Wróć do spisu treści